Home / Przepisy kulinarne / Wiejski stół

Wiejski stół

Bez wątpienia każdy z nas otrzymując zaproszenie na ślub i wesele cieszy się perspektywą świetnej zabawy. Smaczne przekąski, dobra muzyka i szereg innych atrakcji nie tylko gromadzą w nas radość ale i wspomnienie dni kiedy to my urządzaliśmy swoje wesele.

W dzisiejszym artykule chciała bym przedstawić kilka propozycji na wiejski stół. Jednak zanim całkowicie oddam się opisywaniu propozycji chciałabym odpowiedzieć na pytanie czy warto urządzać wiejski stół?

W sklepach możemy przecież bez problemu kupić wędliny, smalec, kiszone ogórki … Tak tylko, że te produkty nigdy nawet nie leżały koło swoich prawdziwych odpowiedników. Na każdym weselu na jakim byłam ( a ostatnio dość często baluję ) wiejski stół gromadzi wokół siebie gości, burzliwie dyskutujących o … to zmienia się wraz z upływem czasu. Im bliżej końca wesela wiejski stół staje się milczącym świadkiem konwersacji o sensie życia, pięknie duszy człowieka itp.

Wiejski stół

Wiejski stół

Skoro padła odpowiedź na pytanie; czy warto urządzać wiejski stół? Pora zadać kolejne: co na wiejskim stole powinno się znaleźć? Z moich obserwacji wynika, że największą popularnością cieszy się Bimber i wszystko to czym możemy przekąsić:

  • wiejska kiełbasa,
  • smalec,
  • pieczona baranina,
  • pieczona dziczyzna,
  • kiszone ogórki,
  • prawdziwy wiejski chleb na zakwasie.
Bimber na wiejskim stole to podstawa.

Bimber na wiejskim stole to podstawa.

Dekoracje na wiejskim stole

Dekoracje na wiejskim stole

Sądzę, że moda na wiejskie stoły urządzane na weselach nie prędko przeminie. Okazja by napić się prawdziwego bimbru czy spróbować prawdziwej wiejskiej będzie dla nas nadal atrakcja i urozmaici całą uroczystość zaślubin. Zachęcam Państwa do pisania opinii i komentarzy, a może macie swoje pomysły na potrawy jakie powinny się znaleźć na wiejskim stole.

About Marcin

One comment

  1. A ja szukam takiej drewnianej beczki 5l i 10l.
    Kto da mi namiary.Dzieki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top