Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Smutne piosenki

/
/
/
232 Odsłon

Smutne piosenki od kiedy pamiętam stawały się wielkimi hitami. Wspomnieć można tytuł, który znają chyba wszyscy – „Jolka Jolka” czy ich popularność bierze się z tak mi się wydaje z ponadczasowego i uniwersalnego przesłania. Prawie zawsze smutne piosenki dotykają zranionej lub nieszczęśliwie zakochanej osoby. A dla nas słuchaczy są pocieszeniem w podobnych sytuacjach. Myślę że to właśnie sprawia, że mamy do nich duży sentyment i zawsze chętnie ich słuchamy.

Smutne piosenki Dżem
Smutne piosenki Dżem


Jest kilka utworów o których można powiedzieć smutne piosenki. Są one czasami bardzo osobistym przeżyciem dla artysty. Wystarczy przytoczyć kilka tytułów zespołu Dżem „List do M” czy „Sen o Wiktorii” nawiasem mówiąc w repertuarze Dżemu jest sporo smutnych piosenek. Kilka pokoleń słucha muzyki Ryśka i … nie nudzą się. To są naprawdę melodyjne opowieści o miłości, tęsknocie i życiowych problemach, z którymi spotyka się każdy z nas.

Smutne piosenki Nirvana
Smutne piosenki Nirvana

Innym zespołem, który w swoim repertuarze ma smutne piosenki będzie Nirvana. Ojj będzie tego sporo. Młodsi internauci mogą nie kojarzyć tej formacji ale na początku lat 90′ zrobili sporo zamieszania takimi utworami jak „Smells Like Teen Spirit”, „Come As You Are” czy „Rape Me”. Proste utwory, które można bez problemu zagrać na gitarze brzmią do dziś. Najsmutniejsza wydaje się być piosenka „SOMETHING IN THE WAY” ze względu choć by na osobisty charakter. Nastrojowa, pełna emocji i ten głos … Po prostu super piosenka na trudne chwile.

Smutne piosenki Metallica
Smutne piosenki Metallica

I nie byłoby chyba zaskoczeniem gdybym na koniec nie przedstawił utworu „Nothing Else Matters” nieśmiertelnego zespołu Metallica. Jeśli szukamy smutne piosenki nie sposób pominąć tego utworu. Piosenka ma swoje lata ale chyba każdy zna ten kawałek.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

As you found this post useful...

Follow us on social media!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Linkedin
  • Pinterest

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysokość ta DIV wymagane do włączenia lepki pasek boczny