Home / Bez kategorii / Smutne piosenki

Smutne piosenki

Smutne piosenki od kiedy pamiętam stawały się wielkimi hitami. Wspomnieć można tytuł, który znają chyba wszyscy – „Jolka Jolka” czy ich popularność bierze się z tak mi się wydaje z ponadczasowego i uniwersalnego przesłania. Prawie zawsze smutne piosenki dotykają zranionej lub nieszczęśliwie zakochanej osoby. A dla nas słuchaczy są pocieszeniem w podobnych sytuacjach. Myślę że to właśnie sprawia, że mamy do nich duży sentyment i zawsze chętnie ich słuchamy.

Smutne piosenki Dżem

Smutne piosenki Dżem


Jest kilka utworów o których można powiedzieć smutne piosenki. Są one czasami bardzo osobistym przeżyciem dla artysty. Wystarczy przytoczyć kilka tytułów zespołu Dżem „List do M” czy „Sen o Wiktorii” nawiasem mówiąc w repertuarze Dżemu jest sporo smutnych piosenek. Kilka pokoleń słucha muzyki Ryśka i … nie nudzą się. To są naprawdę melodyjne opowieści o miłości, tęsknocie i życiowych problemach, z którymi spotyka się każdy z nas.

Smutne piosenki Nirvana

Smutne piosenki Nirvana

Innym zespołem, który w swoim repertuarze ma smutne piosenki będzie Nirvana. Ojj będzie tego sporo. Młodsi internauci mogą nie kojarzyć tej formacji ale na początku lat 90′ zrobili sporo zamieszania takimi utworami jak „Smells Like Teen Spirit”, „Come As You Are” czy „Rape Me”. Proste utwory, które można bez problemu zagrać na gitarze brzmią do dziś. Najsmutniejsza wydaje się być piosenka „SOMETHING IN THE WAY” ze względu choć by na osobisty charakter. Nastrojowa, pełna emocji i ten głos … Po prostu super piosenka na trudne chwile.

Smutne piosenki Metallica

Smutne piosenki Metallica

I nie byłoby chyba zaskoczeniem gdybym na koniec nie przedstawił utworu „Nothing Else Matters” nieśmiertelnego zespołu Metallica. Jeśli szukamy smutne piosenki nie sposób pominąć tego utworu. Piosenka ma swoje lata ale chyba każdy zna ten kawałek.

About Marcin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top